GÖRKEM CAYMAZ SAAT ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ ?

Kaliteli Saat Nasıl Anlaşılır?

Bu soru iyi bir saat alıp almadığınızın en temel sorusudur. Çünkü bildiğiniz ya da tahmin edebileceğiniz üzere saat, replikası sık sık üretilen, sahte olmasına rağmen orijinal olarak pazarlanabilen aksesuardan bir tanesi. Sevdiğiniz saat için ödeyeceğiniz ücretin aslında orijinal ve kaliteli bir saate değil de replika bir ürüne gideceğini düşündüğünüzde ise bu konuda biraz ümitsizliğe kapılabilirsiniz.

Ancak merak etmeyin. Sizinle saat alırken nelere dikkat edilmeli ve kaliteli saat nasıl anlaşılır sorularının cevabını paylaşmak için buradayız.

Adım 1: Saatin kaplama kalitesi her şeyi anlatır

Saatinizde kullanılan malzeme oldukça önemli. Kaliteli bir saatte herhangi bir pürüz olmaz, kusursuz bir şekilde bitişi hissedersiniz. Parmağınızı saatin üzerinde gezdirdiğinizde tasarımı dışında hissedeceğiniz tek şey malzeme kalitesi (bazen ağırlığı, bazen hafifliği ancak genel olarak kusursuzluğu) olacaktır.

Adım 2: Camı kusursuz bir şekildedir

Sahte ya da kalitesiz saatlerde cam kalitesinin düşük olduğunu, bazen camda dalgalanma yaşandığını, bazen ise camın üzerinde çizikler olduğunu görürsünüz. Bunların hepsini incelemeli, saatinizin camının da dokunduğunuzda ve baktığınızda herhangi bir hataya sahip olmadığını görmelisiniz.

Adım 3: Mükemmel bir işleyişe sahiptir

Bir saati tasarım özelliklerinin dışında kusursuz hale getirecek tek nokta kusursuz bir şekilde çalışmasıdır. Kaliteli bir saat alırken duymanız ya da duymamanız gereken sesi bilirsiniz. Buna bağlı olarak kulağınıza yaklaştırdığınızda bazen mükemmel bir sessizlik bazen de ince bir tik-tak sesi duyarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara !
error: BU SİTEDE BUNU YAPMAK YASAK.